Zapraszamy na 4 dniowy kurs kliniczny.

W trakcie szkolenia bedą poruszane bardzo istotne kwestie pracy klinicznej, oraz komunikacji na linii pacjent - osteopata.

Uczestnicy nauczą się między innymi jak efektywnie zbierać wywiad, jak wykluczyć przciwwskazania, jak wychwycić czerwone flagi.

Jak sprawnie przejść przez sito diagnostyczne, żeby niczego nie pominąć, a jednoczesnie zrobić to sprawnie.

Będzie poruszna najwazniejsza i najtrudniejsza kwestia, a mianowicie kiedy musimy sie przyznać przed pacjentem i samym soba, że problem pacjenta wykracza poza kompetencje osteopaty.

Postaramy sie możliwie kompletnie odpowiedzieć na pytanie: kiedy i do jakiego innego specjalisty powinnismy odeslać pacjenta?

Niestety zdarzaja się sytuacje w ktorych pacjent potrzebuje innego specjalisty: fizjoterapeuty, ortopedy, internisty, czy neurchorurga.

Uczestnicy nauczą się rożnych form diagnostyki takich jak nasłuchy, badanie naczyń krwionośnych, układu czaszkowego, badanie układu ruchu, narzadów wewnętrzych.

Nastepnym elementem kursu będzie nauka poruszania się w obrebie pięciu podstawowych modeli pracy osteopatycznej (biomechaniczny, krążeniowo-oddechowy, metaboliczny, neurologiczny i bio-psycho-spoleczny).

Kursanci nauczą się jak kwalifikować pacjenta do pracy maksymalistycznej, minimalistycznej, czy też opartej na symptomach.

Bedzię poruszana bardzo ważna kwestia planowania terapii, czestosci wizyt, oraz odstepu czasowego w zalezności od przypadku.

Poruszymy temat pracy z ostrymi pacjentami oraz przewlekłymi.

W zależnosci od przypadkow jakie pojawia sie na kursie będą prezentowane rożne techniki terapeutyczne (BLT, HVLA, strain-counterstrain, MET, praca funkcjonalna, plynowa i wszystkie inne sposoby pracy).

Na kursie bedzie dwóch prowadzacych, kursanci pod ich superwizja będą w małych grupach prowadzić terapie, wymieniać się doświadczeniami.

Zapraszamy.

 

KURS 

MIEJSCE: POZNAŃ TERMY MALTAŃSKIE

PROWADZĄCY: RADOSŁAW SIKORSKI D.O. I TOMASZ BORUCKI D.O.

CENA: 2700 PLN