Klinika pediatryczna noworodki, niemowlęta.

 


 

Klinika pediatryczna (2 dni) 18-19.05.2024 

Jedyny taki kurs kliniczny w Polsce, gdzie kursanci mogą nabywać i doskonalić swoje umiejętności na prawdziwych pacjentach pod superwizja innych osteopatow pediatrycznych.

Cena: 1500 zł

Ilość osób: maksymalnie 24 uczestników.

Sobota 9-18

Niedziela 9-18

 

Miejsce: Termy Maltańskie Poznań

W celu rezerwacji należy wpłacić zadatek w kwocie 500 pln na konto:

23 1140 2004 0000 3702 8109 6876

Odbiorca : Rehabilitas

Tytuł: zadatek kliniki + dane osoby na która ma być wystawiona faktura

Zapraszamy na 2 dniowy kurs kliniczny.


W trakcie szkolenia będą poruszane bardzo istotne kwestie pracy klinicznej oraz komunikacji na linii pacjent/rodzic - osteopata.


Uczestnicy nauczą się między innymi:


- jak wykluczyć przeciwwskazania,


- jak wychwycić tzw. czerwone flagi,


- jak umiejętnie przejść przez sito 
diagnostyczne, żeby niczego nie pominąć, a jednocześnie zrobić to sprawnie,


- jak efektywnie zbierać wywiad, a nie pytać o wszystko, tylko o to, co pozwoli nam wyciągnąć kliniczne wskazówki i wnioski, które z kolei pozwolą nam w szybki sposób zdiagnozować pacjenta, zaplanować i zrobić skuteczną terapię.


Będzie również poruszana najważniejsza i najtrudniejsza kwestia, a mianowicie, kiedy musimy się przyznać przed pacjentem i samym sobą, że problem pacjenta wykracza poza kompetencje osteopaty.


Postaramy się możliwie kompletnie odpowiedzieć na pytanie: kiedy i do jakiego innego specjalisty powinniśmy odesłać pacjenta?


Niestety zdarzają się sytuacje, w których pacjent potrzebuje innego specjalisty: fizjoterapeuty, pediatry, ortopedy, gastroenterologa, neurologa czy neurochirurga.


Uczestnicy kursu będą pracować z pacjentami pod superwizją prowadzących.


Praca będzie odbywała się w małych grupach, gdzie uczestnicy będą mogli wymieniać się doświadczeniem.


Przypadki kliniczne będą szczegółowo omawiane:

od wywiadu, obserwacji, badania podmiotowego, przez terapię, do zaleceń, które warto dać rodzicom, tak aby utrwalić efekty terapii.
Poszczególne przypadki małych pacjentów będą rozkładane na czynniki pierwsze i prezentowane w formie praktycznej.


Przeanalizujemy też, jakie obiektywne informacje możemy pozyskać z książeczki zdrowia dziecka i z wyników badań laboratoryjnych.


Kurs ma na celu zwiększyć skuteczność pracy z dziećmi, tak aby jak najszybciej znaleźć przyczynę ich problemów i w jak najszybszy sposób je rozwiązać.

 

Prowadzący:

 

Tomasz Borucki D.O.

Radosław Sikorski D.O.

 

Poniżej opinie rodziców dzieci:

 

Aneta Siejka

Korzystałam z usług Pana Radka. Bardzo, bardzo polecam. Chetnie tłumaczy,podpowiada na wszystkie pytania bardzo wyczerpująco i finalnie są efekty jego pracy. Bardzo żałuję wydanych pieniędzy na "najlepszych ortopedów dziecięcych". Na jednej wizycie u P. Radka dowiedziałam się więcej niż u tych lekarzy.dziekuje i do zobaczenia niebawem.”

Sandra Mitura-Nalewaj

Polecam z całego serducha a o serduszko tu się rozchodzi Mój synek przeszedł już wiele mając 4 miesiące a od kiedy do pana trafiliśmy wszystko wychodzi na prosta i jeśli pan to czyta to chciałam przekazać ze kardiolog był w pozytywnie szoku Dziękujemy i do zobaczenia”